Když návštěvník nemůže do muzea podruhé, musí také podruhé muzeum k návštěvníkovi

13. října 2020

Nestihli jsme se ještě vzpamatovat z první vlny koronavirové nákazy a máme tu vlnu druhou. Po ní se k nám nesou nová opatření vlády, která zavírají – obdobně jako při vlně první – školy, restaurace, bary, divadla, hrady, zámky a také muzea. Dostát své vzdělávací a osvětové funkci, kterou nám ukládá zřizovací listina, musíme opět ve světle moderních technologií a internetu. Obnovujeme tedy oblíbenou webovou a facebookovou vlastivědnou sérii, u jejíhož názvu připojujeme pořadovou číslovku a doufáme, že je nebudeme nuceni za pár měsíců měnit.

Každý všední den Vám, milým virtuálním návštěvníkům muzea, představíme krátký článek, který se bude dotýkat jesenické přírody, historie či kultury. Dočkáte se postřehů týkajících se vlastivědných zajímavostí, chybět nebudou osudy osobností více či méně významných, vyprávění o zajímavých místech, střípky ze života fauny i flóry a také z pohledu lidského života mimořádně dávné příběhy přírody neživé.

Přeji Vám příjemné počtení, které – jak věřím – Vám bude inspirací pro neméně příjemné procházky, neboť místa, se kterými se prostřednictvím našich textů seznámíte, zkrátka musíte navštívit. Podzim, říká se, je totiž v Jeseníkách pro procházky nejvhodnější.

Pavel Rušar

autor: Martin Hanáček

publikováno: 14. října 2020

Díl první: Červnový hukot na Černém potoce