Botanická podsbírka

Převážná část sbírky pochází z let 1997 - 2001 a je tvořena asi 1000 herbářovými položkami vyšších rostlin sbíraných na dvaceti jesenických lokalitách. Autorem je Mgr. František Lemon. Součástí botanické sbírky jsou rovněž předměty dendrologické povahy: různě upravované řezy dřev, kmenů, druhově neurčená sbírka semen a plodů. Všechny staré sběry, společně se sádrovými modely hub, pocházejí z původně soukromého muzea na zámku Jánský Vrch v Javorníku. V 70. letech se staly součástí fondů Okresního vlastivědného muzea v Šumperku a roku 1996 byly převedeny do obnoveného Vlastivědného muzea Jesenicka.

Nejstarší sbírkové předměty pocházejí z 20. a 30. let dvacátého století, ovšem jedná se pouze o fragmenty kdysi rozsáhlých herbářů vzniklých při lesních správách jesenických revírů.

V případě zájmu o badatelskou návštěvu kontaktujte kurátora podsbírky, Mgr. Ludmilu Slezákovou.
Odkaz
Botanická podsbírka