Expozice Čarodějnických procesů
na Jesenicku v 17. století

Stálá expozice ve sklepení Vodní tvrze

Obrázek bez názvu

Vítejte na stránkách Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku!

Vlastivědné muzeum Jesenicka je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem, vykonávající jak vlastní muzejní činnost v regionálním měřítku, tak správu významné stavební památky Jesenicka - Vodní tvrze v Jeseníku, kde jsou umístěny stálé i krátkodobé muzejní expozice. Mimo to spravuje stálou expozici o Vincenzi  Priessnitzovi v pronajatém prostoru v Lázních Jeseník (dříve Gräfenberk).

událo se
0%
Vlastivědné muzeum Jesenicka a spolek Sudetikus na návštěvě Štýrského Hradce

Vlastivědné muzeum Jesenicka a spolek Sudetikus na návštěvě Štýrského Hradce

29.04.2024
Zejména za účelem návštěvy festivalu spojeného s tematikou čarodějnických procesů, ale také kvůli posílení vazeb spolupráce s Universaalmuseum Joanneum navštívila vedoucí útvaru muzejního provozu Zuzana Pavlů společně s externí spolupracovnicí VMJ a jednou z pořadatelek sousedsko-kulturního festivalu Jesnění Martinou Seidlerovou dvě partnerské instituce ve Štýrsku. Návštěva se konala 26. 4. – 29. 4. 2024 a kromě samotného muzea, se kterým VMJ již spolupracuje na několika úrovních, šlo také o Café Wolf a organizátory festivalu Café Witch.
Film Historické Jesenicko ve 3D v premiéře na Academia Film Olomouc

Film Historické Jesenicko ve 3D v premiéře na Academia Film Olomouc

26.04.2024
Po zářiové předpremiéře v Jeseníku se snímek „Historické Jesenicko ve 3D“ dočkal v minulém týdnu rovnou dvou premiér ve vylepšené verzi, a to navíc na filmovém festivalu Academia Film Olomouc, kde se mu podařilo dostat do jedné ze soutěžních sekcí.
Křest katalogu Historie Jesenicka ražená do kovu

Křest katalogu Historie Jesenicka ražená do kovu

23.04.2024
Jako 1. svazek nově založené edice „Katalog Z historických sbírek Jesenicka“ představil 23. dubna 2024 v Rytířském sále Vodní tvrze ředitel Vlastivědného muzea Jesenicka Pavel Rušar společné dílo člena České numismatické společnosti Květoslava Growky a historika VMJ Jana Petráska.