Expozice Čarodějnických procesů
na Jesenicku v 17. století

Stálá expozice ve sklepení Vodní tvrze
rezervace na telefonním čísle +420 725 073 539

Obrázek bez názvu

Vítejte na stránkách Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku!

Vlastivědné muzeum Jesenicka je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem, vykonávající jak vlastní muzejní činnost v regionálním měřítku, tak správu významné stavební památky Jesenicka - Vodní tvrze v Jeseníku, kde jsou umístěny stálé i krátkodobé muzejní expozice. Mimo to spravuje stálou expozici o Vincenzi  Priessnitzovi v pronajatém prostoru v Lázních Jeseník (dříve Gräfenberk).

událo se
0%
Kniha Fenomén Praděd v České televizi

Kniha Fenomén Praděd v České televizi

13.03.2023
Nejnovější literární počin Vlastivědného muzea Jesenicka, který pro nakladatelství CPress sepsal etnograf Matěj Matela, se dočkal pozornosti nejen ze strany čtenářů napříč republikou, ale i České televize, která o knize a samotné nejvyšší hoře Jeseníků připravila reportáž.
Přednáška připomněla pohnutý život německého agrárníka Otty Halkeho

Přednáška připomněla pohnutý život německého agrárníka Otty Halkeho

16.02.2023
Jednou z nejtragičtějších skupin našich moderních dějin jsou ti sudetští Němci, kteří vyjádřili svůj odpor proti nacismu. Za války čelili šikaně úřadů i svých sousedů, po roce 1945 se však klidu nedočkali. Jedním z nich byl i někdejší poslanec československého parlamentu Otto Halke z Krnova, jehož život je smutným příkladem nespravedlnosti dějin, ale i vzorem pevného charakteru a cti.