Expozice Čarodějnických procesů
na Jesenicku v 17. století

Stálá expozice ve sklepení Vodní tvrze
rezervace na telefonním čísle +420 725 073 539

Obrázek bez názvu

Vítejte na stránkách Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku!

Vlastivědné muzeum Jesenicka je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem, vykonávající jak vlastní muzejní činnost v regionálním měřítku, tak správu významné stavební památky Jesenicka - Vodní tvrze v Jeseníku, kde jsou umístěny stálé i krátkodobé muzejní expozice. Mimo to spravuje stálou expozici o Vincenzi  Priessnitzovi v pronajatém prostoru v Lázních Jeseník (dříve Gräfenberk).

událo se
0%
Malířská díla vystavena v galerii Vodní tvrze

Malířská díla vystavena v galerii Vodní tvrze

23.01.2023
Výstava obrazů Barevná paleta Jesenicka byla dne 17. ledna 2023 ve Vodní tvrzi po dvou neúspěšných pokusech – dvakrát byla výstava zrušena kvůli pandemii covidu 19 – otevřena a malířská díla z 19., 20. a 21. století (s dominantním zastoupením krajinomaleb) zpřístupněna veřejnosti.
Nový příspěvek v časopise Acta Musei Moraviae - Scientiae Geologicae

Nový příspěvek v časopise Acta Musei Moraviae - Scientiae Geologicae

02.01.2023
V prosinci 2022 vyšel v recenzovaném časopise Acta Musei Moraviae - Scientiae Geologicae vydávaném Moravským zemským muzeem článek autorského týmu M. Hanáčka, B. Procházkové a Z. Engela pojednávající o vnitřní stavbě glacifluviální a aluviální plošiny v sz. části Vidnavské nížiny severně od Javorníku.
Od smrkových polen k setinám vteřiny

Od smrkových polen k setinám vteřiny

15.12.2022
Ve čtvrtek 15. prosince proběhla v Rytířském sále Vodní tvrze přednáška „Od smrkových polen k setinám vteřiny“ věnovaná historii sáňkařského oddílu TJ Jiskra Jeseník.