Obrázek bez názvu

Vítejte na stránkách Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku!

Vlastivědné muzeum Jesenicka je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem, vykonávající jak vlastní muzejní činnost v regionálním měřítku, tak správu významné stavební památky Jesenicka - Vodní tvrze v Jeseníku, kde jsou umístěny stálé i krátkodobé muzejní expozice. Mimo to spravuje stálou expozici o Vincenzi  Priessnitzovi v pronajatém prostoru v Lázních Jeseník (dříve Gräfenberk).

událo se
0%
Odhalení pamětní desky npor. A. Guhra

Odhalení pamětní desky npor. A. Guhra

16.08.2022
V sobotu 13. srpna se ve Zlatých Horách před budovou Obvodního oddělení Policie ČR uskutečnil pietní akt spojený s odhalením pamětní desky nadporučíku četnictva Antonu Guhrovi (1868–1920). Rodák ze Sosnové na Opavsku zastával od roku 1914 funkci okresního četnického velitele v Jeseníku. Navzdory svému německému původu zůstal ve službě i po vzniku Československa a čeští nadřízení jej hodnotili jako schopného důstojníka.
Exkurze za drobnými vodními živočichy

Exkurze za drobnými vodními živočichy

15.08.2022
V sobotu 13. 8. 2022 se ve Staré Červené Vodě uskutečnila přírodovědná exkurze pro děti i dospělé „Za drobnými vodními živočichy“, kterou vedla bioložka Vlastivědného muzea Jesenicka Mgr. Ludmila Slezáková.
Zvoník z Cukmantlu na vlnách Českého rozhlasu

Zvoník z Cukmantlu na vlnách Českého rozhlasu

24.07.2022
Nově vyšlý titul Vlastivědného muzea Jesenicka „Zvoník z Cukmantlu“ o dvaceti pozapomenutých umělcích, spisovatelích či hajných spjatých se zdejším regionem se dočkal představení na vlnách Českého rozhlasu Plus.
Prázdninová herna ve Vodní tvrzi

Prázdninová herna ve Vodní tvrzi

13.07.2022
Vlastivědné muzeum Jesenicka ve spolupráci s Pevnosti poznání Univerzity Palackého, Vlastivědným muzeem v Šumperku a Šermířským spolkem Jeseník připravilo pro malé i velké interaktivní hernu.
Výtvarný plenér SŠ Strážnice v Jeseníku

Výtvarný plenér SŠ Strážnice v Jeseníku

11.07.2022
Žáci Střední školy Strážnice, p.o. (oboru Grafický design a Móda, styling, média) ve dnech 21.-24.6.2022 absolvovali v Jeseníku výtvarný plenér. Tvořili v prostředí Bobrovníku, Priessnitzových léčebných lázní a okolí Vodní tvrze, kde navštívili stálou expozici Čarodějnických procesů na Jesenicku v 17. století a také geologickou expozici Spirála času Země.
Čtvrtá jesenická T-expedice

Čtvrtá jesenická T-expedice

11.07.2022
Ve dnech 4.–11. června 2022 proběhl další ročník jesenické T-expedice. Tuto badatelskou a vzdělávací akci letos pořádalo Vlastivědné muzeum Jesenicka se Střediskem volného času DUHA Jeseník za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Olomouckého kraje a Města Jeseník. Partnery byly společnost Naturfyt Bio, Střední průmyslová škola Jeseník, Gymnázium Jeseník, Základní škola Jeseník a Základní škola Česká Ves.
Když se řekne minerál

Když se řekne minerál

07.07.2022
Ve čtvrtek 7. července se v Rytířském sále Vodní tvrze uskutečnil edukační program pro žáky Základní školy v Hradci nad Moravicí.