Obrázek bez názvu

Vítejte na stránkách Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku!

Vlastivědné muzeum Jesenicka je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem, vykonávající jak vlastní muzejní činnost v regionálním měřítku, tak správu významné stavební památky Jesenicka - Vodní tvrze v Jeseníku, kde jsou umístěny stálé i krátkodobé muzejní expozice. Mimo to spravuje stálou expozici o Vincenzi  Priessnitzovi v pronajatém prostoru v Lázních Jeseník (dříve Gräfenberk).

událo se
0%
Zvoník z Cukmantlu na vlnách Českého rozhlasu

Zvoník z Cukmantlu na vlnách Českého rozhlasu

24.07.2022
Nově vyšlý titul Vlastivědného muzea Jesenicka „Zvoník z Cukmantlu“ o dvaceti pozapomenutých umělcích, spisovatelích či hajných spjatých se zdejším regionem se dočkal představení na vlnách Českého rozhlasu Plus.
Prázdninová herna ve Vodní tvrzi

Prázdninová herna ve Vodní tvrzi

13.07.2022
Vlastivědné muzeum Jesenicka ve spolupráci s Pevnosti poznání Univerzity Palackého, Vlastivědným muzeem v Šumperku a Šermířským spolkem Jeseník připravilo pro malé i velké interaktivní hernu.
Výtvarný plenér SŠ Strážnice v Jeseníku

Výtvarný plenér SŠ Strážnice v Jeseníku

11.07.2022
Žáci Střední školy Strážnice, p.o. (oboru Grafický design a Móda, styling, média) ve dnech 21.-24.6.2022 absolvovali v Jeseníku výtvarný plenér. Tvořili v prostředí Bobrovníku, Priessnitzových léčebných lázní a okolí Vodní tvrze, kde navštívili stálou expozici Čarodějnických procesů na Jesenicku v 17. století a také geologickou expozici Spirála času Země.
Čtvrtá jesenická T-expedice

Čtvrtá jesenická T-expedice

11.07.2022
Ve dnech 4.–11. června 2022 proběhl další ročník jesenické T-expedice. Tuto badatelskou a vzdělávací akci letos pořádalo Vlastivědné muzeum Jesenicka se Střediskem volného času DUHA Jeseník za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Olomouckého kraje a Města Jeseník. Partnery byly společnost Naturfyt Bio, Střední průmyslová škola Jeseník, Gymnázium Jeseník, Základní škola Jeseník a Základní škola Česká Ves.
Když se řekne minerál

Když se řekne minerál

07.07.2022
Ve čtvrtek 7. července se v Rytířském sále Vodní tvrze uskutečnil edukační program pro žáky Základní školy v Hradci nad Moravicí.
Kniha Zvoník z Cukmantlu slavnostně pokřtěna

Kniha Zvoník z Cukmantlu slavnostně pokřtěna

29.06.2022
V podvečerních hodinách 28. června proběhl za hojné účasti veřejnosti na nádvoří Vodní tvrze křest nejnovější publikace Vlastivědného muzea Jesenicka, pojednávající o dvou desítkách pozoruhodných životních osudů spjatých s Jeseníky.
Krása ukrytá ve zříceninách

Krása ukrytá ve zříceninách

28.06.2022
V pondělí 27. června se v Račím údolí uskutečnil křest knihy, na které se podíleli také pracovníci Vlastivědného muzea Jesenicka.