Obrázek bez názvu

Vítejte na stránkách Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku!

Vlastivědné muzeum Jesenicka je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem, vykonávající jak vlastní muzejní činnost v regionálním měřítku, tak správu významné stavební památky Jesenicka - Vodní tvrze v Jeseníku, kde jsou umístěny stálé i krátkodobé muzejní expozice. Mimo to spravuje stálou expozici o Vincenzi  Priessnitzovi v pronajatém prostoru v Lázních Jeseník (dříve Gräfenberk).

událo se
Ohlédnutí za T-expedicí Jeseníky 2021

26.07.2021
Letos v červnu se v Jeseníku již potřetí uskutečnila badatelská a vzdělávací T-expedice, kterou pro místní i vzdálené badatele připravuje Vlastivědné muzeum Jesenicka a Národní pedagogický institut. Mladí badatelé se spojili se svými učiteli, experty i muzejníky a vydali se prozkoumávat tajemství přírody (a kultury).
Podcast s Vítem Slezákem o vzácných bezobratlých v CHKO Jeseníky

26.07.2021
Hostem čtrnáctého dílu podcastu HOVORY Z HOR je pan Vít Slezák, zoolog správy CHKO Jeseníky. V tomto dílu se věnujeme bezobratlým na Jesenicku. Poslechem získáte základní přehled o tomto tématu, a věnovat se budeme i zajímavým místním endemitům a neobvyklým druhům. Znáte některé? A co třeba svítící žížalu? Nebo otužilého jesenického motýla, který léta i v zimě?
Zážitkový den pro děti a jejich pěstouny na Vodní tvrzi

20.07.2021
Eurotopia, o. p. s., ve spolupráci s Vlastivědným muzeem Jesenicka připravila pro pěstouny z Jesenicka a jim svěřené ratolesti zážitkový den v muzeu. Připraveny byly dílničky, hádanky i drobné úkoly a pro úspěšné pak i speciální dárky z "pirátovy truhly".
Noc umění, historie a literatury

19.07.2021
Společná akce Knihovny Vincence Priessnitze Jeseník, MKZ Jeseník, Vlastivědného muzea Jesenicka a SVČ Duha Jeseník propojila v pátek 16. července 2021 zajímavá místa ve městě literaturou, uměním, workshopy a komentovanými prohlídkami.