Festival V centru/Im Zentrum ve Vodní tvrzi

22.09.2019
Vlastivědné muzeum Jesenicka se v roce 2019 poprvé připojilo k tradičnímu regionálnímu česko-německému festivalu literatury, hudby a umění V centru/Im Zentrum.

Návštěvníci festivalu, který se konal ve dnech 20. až 22. září, mohli v rámci komentované prohlídky architektonických zajímavostí v regionu navštívit nádvoří Vodní tvrze, kde pro ně byl organizátory festivalu připraven interaktivní koncert, a následně se přesunout za objekt Vodní tvrze do vodního příkopu, kde jim městská architektka Sára Al Wahaishi představila prostor ve smyslu architektonickém. Ředitel muzea Pavel Rušar následně vyzval přítomné děti, lhostejno jaké národnosti, k tomu, aby namalovaly či nakreslily své nápady ohledně využití vodního příkopu do doby jeho případného zavodnění a poslali je do muzea. A tato výzva platí i pro čtenáře našich internetových stránek, resp. zejména pro jejich děti.

Festival V centru/Im Zentrum