Lesy hrou (vernisáž)

18. červen 2019, Hlavní sál Vodní tvrze

Význam lesů pro život na planetě je naprosto zásadní. Produkují kyslík, zadržují vodu, zabraňují zvětrávání půdy, dávají nám dřevo, poskytují útočiště živočichům a v neposlední řadě nás nabíjí energií a dobrou náladou. O to, aby lesy prosperovaly, se každým dnem pečlivě starají lesníci. Právě s nimi jsme připravili výstavu, která zábavnou formou představí lesní společenství v celé jeho šíři. Malí i velcí návštěvníci se např. dozví, v čem jsou stromy podobné lidem, co obnáší práce lesníka a vůbec jaký je smysl trvale udržitelného lesního hospodaření, kteří škůdci nejvíce ničí naše lesy nebo jak je důležité tento složitý a nenahraditelný ekosystém chránit. Pro děti je zde připravené množství her a činností rozvíjejících nejen jejich kreativitu, ale zejména vztah k přírodě. Výstava vycházející z lesní pedagogiky a zásad environmentální výchovy vznikla ve spolupráci s Lesy ČR, s. p.

Vernisáž výstavy se uskutečnila v úterý 18. 6. 2019 od 18.00 hod. v hlavním výstavním sále Vodní tvrze. Na vernisáži vystoupil Eoghan O’Reilly a Ondřej Volčík.

Autor výstavy: Mgr. Matěj Matela

Výtvarnice výstavy: BcA. Ivana Kužílková