Virtuální výstava o lázních Dolní Lipová

23.02.2024
Na platformě eSbírky je dostupná virtuální výstava věnující se dějinám Schrothových léčebných lázní v Dolní Lipové.

Jesenicko se stalo místem působení pozoruhodného množství vlivných přírodních léčitelů, které vyústilo ve vznik řady proslulých lázeňských zařízení, z nichž mnohé poskytují pacientům své služby dodnes. Vedle vyhlášených Priessnitzových lázní na Gräfenberku zahájil v první polovině 19. století svou činnost z iniciativy Johanna Schrotha (1798–1856) také léčebný ústav v Dolní Lipové (dříve Nieder Lindewiese).

Virtuální výstava Vlastivědného muzea Jesenicka s názvem „Lázně Lipová“ seznámí badatele s unikátními dokumenty spojenými s takřka dvousetletou historií dolnolipovských lázní. Na rozdíl od klasicky pojatých výstav umožňuje detailní studium dříve nepřístupných archiválií či obrazových materiálů v libovolný denní čas bez ohledu na provozní dobu badatelského místa. Začtěte se proto do korespondence Rochuse Schrotha nebo do četných dobových brožur o Schrothově léčebné metodě, pohlédněte do tváří důležitých osobností spjatých s provozem tohoto lázeňského ústavu nebo se jen kochejte měnící se podobou lázeňského areálu v proměnách času.

Výstava bude po časově neomezenou dobu dostupná na platformě eSbírky

Virtuální výstava o lázních Dolní Lipová