Záhady mohou odhalovat už i jeseničtí čtenáři

18.01.2024
Po křtu knihy v Olomouci a jejím představení v Šumperku se dočkali také jeseničtí! Dne 18. ledna byla v Galerii Vodní tvrze představena kniha Záhadné předměty jesenických sbírek. Z vrcholů pomyslného trojúhelníku zbývá tedy už jen Bruntál, kde si zájemci o tajemno a regionální historii přijdou na své 8. února.

Tři muzea – Vlastivědné muzeum Jesenicka, Vlastivědné muzeum v Šumperku a Muzeum v Bruntále – se společně pustila do popisu záhadných sbírkových předmětů. Autorům šlo o popularizaci kulturního dědictví a doufali, že se tématem s nádechem tajemna podaří zaujmout ty, kteří často do muzeí nechodí. Publikace představuje vybrané sbírkové i nesbírkové předměty ze tří okresů (Jeseník, Šumperk, Bruntál), ty, které souvisí se záhadou, legendou či mýtem, nebo o nich zkrátka víme podstatně méně, než bychom chtěli.

Knihu vydal Olomoucký kraj v rámci své popularizační edice. K dostání je od 23. ledna na recepci Vodní tvrze v Jeseníku.

20240118_181237.jpg
20240118_182209.jpg