Beseda se sportovními legendami

18.01.2024
Talk show ve zlatohorské galerii Zlatá 92 přinesla poutavá vyprávění i humorné vzpomínky.

Výstava „Sportovní osobnosti Jesenicka po roce 1945“, kterou připravilo Vlastivědné muzeum Jesenicka, od léta loňského roku putuje okresem. V uplynulém týdnu dorazila do Zlatých Hor, kde bude až do 23. února přístupná vždy od úterý do pátku od 9.00 do 16.00 hodin v galerii Zlatá 92. Přibližuje více než sedm desítek sportovců, kteří v uplynulých desetiletích tím nejlepším způsobem proslavili region ležící v severním podhůří Jeseníků a Rychlebských hor. Součástí výstavy jsou besedy, do nichž si kurátor Pavel Macháček zve sportovní legendy, aby se s diváky podělily o nějakou veselou příhodu „ze světa tréninků, závodů a cinkajících medailí“.

Ve čtvrtek 18. ledna večer zpovídal cyklistu Matyáše Strupka, power lifterku Hanku Slúkovou a karatistu Roberta Müllera. Několik desítek návštěvníků tak mělo možnost poznat, že k titulům nevede jen pevná vůle, tvrdá příprava a poctivá životospráva, ale že se při tom všem dá zažít i spousta legrace.

20240118_170822.jpg
20240118_183548.jpg