Vlastivědné muzeum Jesenicka revitalizuje expozici čarodějnických procesů na Jesenicku

06.11.2023
Nejnavštěvovanější expozice ve Vodní tvrzi projde technologickou rekonstrukcí. Zařízení, které do suché mlhy promítá film o první oběti čarodějnických procesů na Jesenicku Barboře Schmiedové a které se v posledních letech potýkalo s technickými problémy, bude nahrazeno modernějším projektorem.

„Od změny si slibujeme plynulejší provoz expozice. Ta by mohla být po několika letech konečně zcela plnohodnotná, bezproblémová, pro návštěvníky maximálně komfortní. Jsme vděční, že Rada Olomouckého kraje investici schválila,“ doplňuje ředitel muzea Pavel Rušar.