Beseda se sportovními osobnostmi Jesenicka - tentokrát ve Vidnavě

12.10.2023
Ve čtvrtek 12. října proběhla ve vidnavské Galerii Jednota beseda se sportovními osobnostmi Jesenicka pocházejícími z Vidnavy a jejího nejbližšího okolí.

Pozvání k talk show, kterým provázel pracovník Vlastivědného muzea Jesenicka Pavel Macháček, přijali čerstvý mistr ČR a stříbrný medailista z ME v kulturistice Pavel Kostorek, trojnásobná mistryně ČR v šipkařském sportu Marcela Kuběnová a Oldřich Šebesta. Ten zastupoval svého syna Kamila, výborného fotbalistu, jehož těsně před akcí zradilo zdraví. Publikum všech generací se během večera dobře bavilo a na závěr si nenechalo ujít příležitost položit sportovním legendám také pár otázek. Přítomní se tak mohli např. dozvědět, že v objemové přípravě Pavel Kostorek každý den spořádá deset balíčků rýže a kilo hovězího masa, Marcela Kuběnová zase přiblížila, jak se holka z malé vesnice dostane na absolutní sportovní vrchol a ještě si ho dvakrát zopakuje. Oldřich Šebesta vzpomínal na to, že první slovo jeho malého syna nebylo máma ani táta, ale gól.

P1230938a.jpg
P1230840b.jpg