Vlastivědné muzeum zahájilo první virtuální výstavu reflektující události podzimu roku 1938

26.09.2023
Ve druhé polovině září 1938 se Jesenicko stalo dějištěm bojů československé armády a jednotek Stráže obrany státu s polovojenskými oddíly Sudetoněmeckého Freikorpsu. Ve sbírkách Vlastivědného muzea Jesenicka se z tohoto období dochovaly zejména německé propagandistické fotografie, které jsou nyní zájemcům dostupné on-line prostřednictvím virtuální výstavy Podzim 1938 na Jesenicku na portálu eSbírky.

Virtuální výstava je rozšířením tematické výstavky ve foyer Vodní tvrze, kterou je možné zdarma navštívit do 31. října 2023 v rámci vstupu do jiných expozic a výstav Vlastivědného muzea Jesenicka.

Výstavu připravil Mgr. Ondřej Kolář, Ph.D.

Z technických důvodů na straně poskytovatele služby eSbírky je výstava rozdělena do dvou částí: sbírka Jeseník a sbírka Javorník. Děkujeme za pochopení.