Beseda se sportovními osobnostmi Jesenicka

Beseda se sportovními osobnostmi Jesenicka

27.06.2023
Ve čtvrtek 22. června se v Rytířském sále Vodní tvrze uskutečnila beseda se sportovními osobnostmi Jesenicka. Rozhovor moderoval pracovník muzea Pavel Macháček a pozvání tentokrát přijali trojskokan Karel Hradil, stolní tenista Miloš Matějíček st. a fotbalista Kamil Šebesta.

Jako první zavzpomínal na své sportovní začátky a cestu do atletické reprezentace ČSSR Karel Hradil. Přítomné posluchače seznámil s tím, jak důležitá byla všestranná sportovní příprava v dětství, kterou získal pod vedením učitele tělocviku Františka Svačiny, na složitou cestu do Dukly Praha i na zážitky z vrcholných atletických mítinků včetně mistrovství Evropy. Karel Hradil také nastínil, proč odešel z reprezentace před olympiádou v Moskvě, kdy nejvyšší výkonnosti reprezentantů socialistického tábora mělo být dosaženo i za použití nedovolených prostředků.

Miloš Matějíček, který již jako náctiletý získal titul mistra ČSSR a startoval na MS v Praze, přiblížil, jak se dostal do Jeseníku a co stálo za vznikem slavné éry oddílu stolního tenisu TJ RD Jeseník v 70. letech minulého století, kdy klub pronikl až do nejužší československé špičky. Popsal také své zážitky z ME a MS veteránů a zajímavé okamžiky, které na cestách po světě prožil.

Kamil Šebesta seznámil posluchače s cestou kluka z pohraniční Vidnavy do světa velkého fotbalu. Zároveň jim přiblížil, jak nečekané zdravotní problémy mohou zhatit skvěle našlápnutou kariéru a jak se s tím musel vyrovnat.

Na závěr besedy se její účastníci odebrali do Hlavního výstavního sálu Vodní tvrze, kde pokračovali v diskuzi nad výstavou o více než 70 sportovních legendách, které proslavily Jesenicko daleko za hranicemi regionu.

Fotografie
IMG-20230622-WA0029.jpg
IMG-20230622-WA0035.jpg
IMG-20230622-WA0037.jpg
Sportovci Plakát-web.jpg