Pátá T-expedice v Jeseníkách a Rychlebských horách je v plném proudu

12.06.2023
V sobotu 10. června byla zahájena již pátá jesenická T-expedice. Pět badatelských sekcí (entomologie, hydrobiologie, urbanismus, technika a chemie) letos doplnili také žáci z Montessori školy ve Vápenné, kteří si zvolili téma z oblasti energetického průmyslu.

Po celý týden budou badatelské skupiny spolu se svými experty a pedagogy pracovat v depozitářích vlastivědného muzea, na loukách a polích na Javornicku, v laboratořích společnosti Naturfyt Bio, či v urbanistickém prostoru města Jeseníku. Výsledky jejich práce si můžete přijít prohlédnout v pátek 16. června od 14.00 na nádvoří Vodní tvrze. Zvídavými otázkami jim můžete poskytnout tu nejlepší zpětnou vazbu.

T-expedici Jeseníky finančně podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Olomoucký kraj. Mezi partnery patří město Jeseník, společnost Naturfyt Bio, Střední průmyslová škola Jeseník a Gymnázium Jeseník.

Entomologove predstavuji prirustky do muzejnich sbirek.jpg
Hydrobiologicka sekce se predstavuje na kazdodennim briefingu.jpg
Letos se T-expedice Jeseniky ucastni rekordni mnozstvi zaku.jpg
Montessori Vapenna se letos rovnez projektu ucastni....jpg