Dolnolipovský přírůstek do projektu Mizející paměť z kraje pod Pradědem

20.06.2023
V rámci pokračování projektu, jehož cílem je zachycování vzpomínek našich pamětníků, se ředitel muzea Pavel Rušar společně s kolegou Pavlem Macháčkem setkali s další osobností, která toho o našem regionu mnoho pamatuje. Jednalo o paní A. H., sedmadevadesátiletou stále optimistickou a spokojenou obyvatelku Lipové-lázně.

Setkání proběhlo v místní sociální instituci pro seniory. „Příběh paní A. je fascinující, disponuje nejedním životním dramatem. Zajímavé je, že život paní A. formovaly sice důležité politické události 20. století, ale vůbec ne ty, u kterých bychom to jako historici očekávali. Ty naopak jako by paní A. míjely,“ sdělil Pavel Rušar.

Hlavním cílem projektu Mizející paměť z kraje pod Pradědem je zachytit a uchovat vzpomínky pamětníků z oblasti Jeseníků, Rychlebských hor a podhůří, a to zejména pro budoucí generace vlastivědců a badatelů. Nejzajímavější a nejpřínosnější části rozhovorů budou transkribovány a publikovány v rámci sborníku Jesenicko v budoucích letech.

Znáte-li pamětníka staršího 85 let, který by nám rád popovídal o svých osudech, ozvěte se nám prosím, např. na email muzeum@jesenik.net.

20230619_131347.jpg