Spojené festivaly za námi

26.09.2022
V CENTRU JESNĚNÍ 2022 je za námi. Děkujeme, že jste s námi prožili tento jedinečný víkend naplněný uměním, literaturou, divadlem, pouliční slavností, tancem a mnohým dalším.

Hudebně-básnické předzahájení festivalu se uskutečnilo ve čtvrtek v Čajbaru Pangea. V pátek se téměř dvě stovky lidí sešly na autobusovém nádraží, odkud se v průvodu vedeném česko-francouzským uměleckým kolektivem tYhle vydaly k Vlastivědnému muzeu Jesenicka na oficiální zahájení festivalu. Páteční večer pokračoval v Kině Pohoda s artovými filmy a s koncerty na letním divadle ve Smetanových sadech. Sobotu zahájila komentovaná prohlídka výstavy Petra Nikla v Galerii v Informačním centru Katovna, na náměstí Svobody si pak návštěvníci mohli užít pouliční slavnost s krásným doprovodným programem – autorským čtením, workshopy, slavností jídla, koncerty. Dramaturgická linka části V centru/Im Zentrum se odehrávala nejprve ve Vodní tvrzi, sídlu Vlastivědného muzea Jesenicka, kde proběhla velice zajímavá přednáška na téma život Jana Masaryka a také další autorská čtení. Představením Erika Mann z uskupení Das Thema a audiovizuální performancí Líheň Petra Nikla a Ondřeje Smeykala se pak sobotní večer pomalu uzavíral. V neděli návštěvníci ukládali své vzpomínky a zážitky a čerpali inspirativní pohled na město při procházce po místech i „nemístech“ Jeseníku s Annou Beatou Háblovou.

Děkujeme partnerům a podporovatelům za jejich podporu a péči. Vlastivědné muzeum Jesenicka se k organizaci spojených festivalů IM ZENTRUM a JESNĚNÍ vedle hlavních pořadatelů přidá i v roce 2023.

Spojené festivaly za námi