T-expedice Jeseníky 2022 zahájena

06.06.2022
V podvečer 4. června započal již čtvrtý ročník T-expedice pro nadané žáky v Jeseníku.

Akci zahájil krátkým proslovem Pavel Rušar, ředitel Vlastivědného muzea Jesenicka. Čtyři desítky účastníků následně přivítala starostka města Jeseník, paní Zdeňka Blišťanová. Oba mluvčí pozvali přihlížející k návštěvě závěrečné poster konference, která proběhne v pátek od 14.00 hod. ve Vodní tvrzi a na níž budou představeny výsledky pěti přírodovědných a jedné umělecké sekce letošního ročníku vzdělávací akce. Konkrétně se jedná o sekci entomologickou, botanickou, fyzikální, chemickou a astronomickou. Krátké divadelní představení v podání účastníků divadelní sekce si za téma zvolí vybranou kapitolu z jesenických dějin či pověstí.

T-expedici pořádají Vlastivědné muzeum Jesenicka a Středisko volného času DUHA Jeseník, program byl finančně podpořen ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Partnery akce jsou společnost Naturfyt Bio a Střední průmyslová škola Jeseník.

Organizátoři za spolupráci děkují Gymnáziu Jeseník, ZŠ Jeseník a ZŠ Česká Ves.

Entomologický průzkum, Hraničky, 5. června
T-expedice Jeseníky 2022 zahájena
Entomologický průzkum, louky nad IPOSem, 6. června2022 zahájena
Zástupce čeledi Curculionidae na květu jestřábníku.