Do výstavy o uhlířích zavítala Česká televize

20.04.2022
V úterý 12. dubna natočil štáb České televize reportáž o výstavě Chlapi od milířů, která je do 19. června k vidění ve Vodní tvrzi. Staří jeseničtí uhlíři se pak v Událostech v regionech objevili o dva dny později.

Spolu s autorem výstavy Matějem Matelou zavítala kamera nejprve na místo, kde se před druhou světovou válkou nacházelo jedno z nejrozsáhlejších milířišť v této části Jeseníků, jež zásobovalo dřevěným uhlím hutě ležící podél Střední Opavy. V prostorách galerie Vodní tvrze pak reportáž navázala krátkým představením významu této profese pro Jeseníky, zmínila jejich specifickou kulturu nebo způsob výstavby milíře.

Reportáž je dostupná v iVysílání ČTUdálosti v regionech (Ostrava) od času 20:53.

Do výstavy o uhlířích zavítala Česká televize