Obraz Ernsta Regenharta jako součást katalogu malíře Johna Quincyho Adamse

13.12.2021
Po druhé světové válce převzalo naše muzeum do správy na dvě desítky obrazů zpodobňujících představitele několika generací místních textilních továrníků Raymannů a Regenhartů. Po roce 1989 byla většina děl vrácena v restituci původním majitelům, ve sbírce však zůstal např. obraz předposledního představitele podnikatelské rodiny Regenhartů Ernsta od vídeňského malíře s americkými kořeny Johna Quincyho Adamse z roku 1907.

S cílem zmapovat dílo tohoto umělce vznikl v Rakousku projekt Dr. Arnulfa Grüblera, který poměrně náhodně obdržel informaci o existenci obrazu Ernsta v našich sbírkách. S pomocí muzea se tak rovněž toto Adamsovo dílo stalo součástí webového katalogu, kde si jej můžete mezi dalšími umělcovými pracemi prohlédnout a v anglickém jazyce se dočíst o jeho osudech.