Změna pravidel pro vstup do muzeí a galerií v ČR

21.11.2021
Z důvodu zhoršené epidemiologické situace se od 23. listopadu 2021 na základě vládního nařízení mění pravidla pro vstup do muzeí a galerií v České republice.

Vážení návštěvníci,

Od 22. listopadu se mění pravidla pro vstup do VMJ:

Návštěvníci mezi sebou musí dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru, nejde-li o členy jedné domácnosti či žáky a studenty z jedné školy.

Skupinové prohlídky jsou možné. Pokud se jí účastní více než 20 osob, musí účastníci starší 12 let prokázat splnění jedné z následujících  podmínek:

a) prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu,

b) aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

U dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.

Ve vnitřních prostorech muzea je nutné mít nasazený respirátor.  Jiná ochrana obličeje nebude akceptována.

Více informací na stránkách COVID PORTÁLU.

Děkujeme za pochopení.