Vlastivědné muzeum Jesenicka bude jedním z organizátorů oslav dvousetletého výročí založení prvního vodoléčebného ústavu na světě

26.10.2021
Program oslav a připomínek v roce 2022 bude zahrnovat přednášky, workshopy, koncerty, komentované prohlídky výstav, výjimečný program Týdne Vincenze Priessnitze, svatováclavského setkání a také představení hned čtyř publikací týkajících se tématu jesenických lázní a osoby jejich zakladatele Vincenze Priessnitze.

Vedle spolku Deutscher Naturheilbund eV bude Vlastivědné muzeum Jesenicka hlavním partnerem Priessnitzových léčebných lázní, které program připravují a zaštiťují.