Vernisáž výstavy k dějinám vojenského lázeňství v Jeseníku

16.09.2021
Dne 16. 9. proběhla odložená slavnostní vernisáž panelové výstavy „Dějiny vojenské lázeňské léčebny Jeseník“, kterou připravili odborní pracovníci Vlastivědného muzea Jesenicka Pavel Macháček a Kamil Tomášek společně s mnoha pracovníky léčebného ústavu v čele s ředitelem Viktorem Andersem.

Vernisáže v lázeňském domě Albatros se zúčastnili hosté z Ministerstva obrany ČR, které zastupoval zejména náměstek ministra obrany Lukáš Klučka, i z řad Armády ČR, kterou sem přijel reprezentovat brigádní generál Petr Čepelka společně s dalšími důstojníky. Po zahájení vernisáže ředitelem Viktorem Andersem krátce promluvil ředitel VMJ Pavel Rušar a po jejich úvodních slovech následovala komentovaná prohlídka panelů vedená jedním ze spoluautorů výstavy Pavlem Macháčkem. Po následném předání ocenění zaměstnancům Volarezy se účastníci měli potěšit pohledem na přelétající letouny JAS-39 Gripen a vrtulník W-3A Sokol, což však bylo nakonec znemožněno nevyhovujícími povětrnostními podmínkami.

Výstava je k nahlédnutí při recepci v hlavní hale lázeňského domu Albatros, instalovaná bude do konce roku 2021.

Vernisáž výstavy k dějinám vojenského lázeňství v Jeseníku