Dny Evropského kulturního dědictví ve Vlastivědném muzeu Jesenicka

20.09.2021
Dny Evropského kulturního dědictví (European Heritage Days, dále EHD) každoročně v měsíci září zpřístupňují veřejnosti památky, muzea, galerie a další prostory včetně těch, které nemohou být stabilně otevřeny.

Vlastivědné muzeum Jesenicka v rámci EHD již tradičně umožňuje navštívit všechny expozice a probíhající výstavy se slevou 50 % ze základního vstupného a organizuje komentované prohlídky.

V letošním roce byl k účasti na EHD zvolen pátek 17. září, kdy v časech 10.00, 13.00 a 15.00 hodin byly organizovány komentované prohlídky výstavy Zmizelý Hrubý Jeseník (kurátorem Mgr. Matějem Matelou) a expozice Historie a archeologie Jesenicka (historikem Mgr. Janem Petráskem). Příležitost navštívit Vlastivědné muzeum Jesenicka celkově využilo 40 návštěvníků, z nichž několik se zúčastnilo výše uvedených komentovaných prohlídek. Část návštěvníků využila rovněž příležitosti přítomnosti odborných pracovníků k dotazům a debatám.