Vlastivědné muzeum Jesenicka se připojilo k festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu

06.09.2021
Vlastivědné muzeum Jesenicka se k akci připojilo a nabídlo k dispozici prostory nově zrekonstruovaného Rytířského sálu ve Vodní tvrzi. Po skončení zahajovacího koncertu se účinkující umělci spolu s významnými zástupci Olomouckého kraje, čestnými hosty festivalu, vrcholnými představiteli měst, obcí, se sponzory a donátory festivalu setkali na společenském setkání právě ve Vodní tvrzi.

V sobotu 4. září 2021 se konal v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku zahajovací koncert XXIX. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu, na kterém zazněly dvě obnovené světové premiéry v podání orchestru Camerata Moravia s uměleckým vedoucím Vítem Mužíkem, pod taktovkou Petra Chromčáka a houslovou virtuoskou Eliškou Dvorskou – Symfonie B dur a Koncert D dur pro housle a orchestr.

V důstojných prostorách Rytířského sálu panovala po koncertě uvolněná a skvělá atmosféra, umocněná pestrým složením rautu a chutí podávaných vín.