Rytířský sál Vodní tvrze získává nový vzhled i funkci

10.06.2021
Období pandemické uzávěry využila řada kulturních institucí ke dlouho plánovaným rekonstrukcím, které jsou za běžného provozu organizačně jen obtížně proveditelné. Vlastivědné muzeum Jesenicka nezůstalo v tomto ohledu pozadu a pustilo se v roce 2020 do rekonstrukce tzv. Rytířského sálu.

Aby mohl sál získat svou novou podobu, bylo nutné říci sbohem stálé expozici Fauna a flóra Jesenicka, která byla v posledních letech v těchto reprezentativních prostorách instalována. Během rekonstrukce došlo k pokládce masivní dubové podlahy, k renovaci stávajícího pódia a okenních parapetů, dále se zapravily omítky a historické prostory byly nově vymalovány. Rytířský sál také vhodně doplnilo nové decentní osvětlení.

Rekonstrukce Rytířského sálu byla realizována díky finanční podpoře zřizovatele, Olomouckého kraje.

Sál bude v následujících měsících sloužit nejen pro účely odborné prezentace kmenových zaměstnanců VMJ, ale bude rovněž možné si jej pronajmout za účelem uspořádání kulturní či společenské akce.

Provoz Rytířského sálu slavnostně zahájí předseda Senátu parlamentu ČR, pan Miloš Vystrčil, v rámci ukončení prezenční části vzdělávacího programu T-expedice dne 18. června ve 14.00 hodin.

Rytířský sál Vodní tvrze získává nový vzhled i funkci