Vlastivědné muzeum Jesenicka se podílí na přípravě obrazové encyklopedie Jeseníků

14.04.2021
Tým Vlastivědného muzea Jesenicka se od počátku roku 2021 zapojil do unikátní iniciativy jesenického badatele Lukáše Abta, který společně s dalšími spolupracovníky připravuje obrazovou encyklopedii jesenických hor.

Kniha zaměřená na nejrůznější místní zajímavosti, příběhy a osobnosti bude převážně obrazová, doplněná však bude i zajímavými texty a citacemi. Sestavena bude tak, aby byla čtivá i pro mladé a malé zájemce o naše pohraniční hory a jejich podhůří. Z odborných pracovníků se zapojili Mgr. Martin Hanáček, Ph.D. za geologii, Mgr. Matěj Matela za etnografii, Mgr. Jan Petrásek jakožto historik, Mgr. Pavel Rušar přispěl s geografií a Pavel Macháček doplnil příspěvky jakožto znalec a propagátor regionální vlastivědy.

Na vydání knihy se můžete těšit v následujících měsících a budeme o něm na našich stránkách informovat.

Mgr. Pavel Rušar
ředitel VMJ