Výstava o archeologickém výzkumu hradu Kaltenštejn ve SZM

14.09.2020
Středověký hrad Kaltenštejn se v roce 2020 stal předmětem zájmu vědecké spolupráce Slezského zemského muzea a Vlastivědného muzea v Jeseníku, jehož výsledky představí putovní výstava.

Výstava přibližuje život na středověkém hradě Kaltenštejn (Studený kámen) jehož pozůstatky dodnes ční nedaleko obce Černá Voda v Jeseníkách. Hrad byl založen ve 13. století a fungoval do počátku 16. století, kdy byl zbořen a jeho torzo se letos stalo předmětem zájmu vědecké spolupráce Slezského zemského muzea a Vlastivědného muzea v Jeseníku. Návštěvníci výstavy mohou zhlédnout výsledky první etapy preventivního nedestruktivního archeologického výzkumu, a to jak archeologické nálezy, tak přehled uplatněných metod moderního neinvazivního výzkumu a jeho výsledky.