Vlastivědné muzeum Jesenicka je součástí kampaně Turista v Mobilu

11.08.2020
Do kampaně se zapojila všechna kulturních zařízení spravovaná Olomouckým krajem.

Aplikace Mobilní turista  je moderní a jednoduchá aplikace  pro plánování výletů a tras po celé ČR. Její jednoduchá obsluha je přizpůsobena využití na cestách a v terénu. Nabízena je přes Google play ke stažení je zdarma pro android i iOS,  má nyní cca 250 tisíc uživatelů a její hodnocení je velmi pozitivní. Uživatel nemusí nic složitě vyhledávat, aplikace mu sama dle jeho aktuální polohy nabídne tip na výlet nebo nejbližší turistické cíle, body zájmu, kulturní akce, turistické trasy (cyklotrasy, inline, pěší, naučné stezky..), stejně tak jako vybrané kulturní akce v jeho nejbližším okolí. Vše je možné profiltrovat dle požadavků (s dětmi, cyklo, vzdělávání, zábava, gastro,  ubytování…). Vše je velmi přehledně řazeno, doplněno detailnějšími informacemi, fotografiemi, v případě kulturních institucí i informacemi o aktuálním programu.

Jednou uveřejněné body zájmu včetně všech informací i fotek zůstávají v aplikaci již napořád.