Zámecké náměstí 120 / 1, 79001 Jeseník, Jeseník, Olomoucký kraj, Česko
Poslední změna: 14.04.2022
sobota04.června

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

04.06.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka si Vás dovoluje pozvat na nevšední výstavu, jež bude prezentovat šikovnost našich lidí, kteří dané výrobky zhotovili buď kvůli nedostupnosti artiklu na trhu, nebo jen tak pro radost. Prohlédnete si běžné, ale i nevšední produkty fenoménu kutilství, za nímž stojí ony proslulé "zlaté české ručičky".

2. února až 4. září 2022 v hlavní výstavním sále Vodní tvrze

Autoři: Mgr. Milan Rychlý, Pavel Macháček

Vstupné: 60/30 Kč

akce dnes
sobota28.května

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

28.05.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
sobota28.května

CHLAPI OD MILÍŘŮ. UHLÍŘSTVÍ V JESENÍKÁCH I OBECNĚ

28.05.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
Na nevelké pasece skryté v lesní houštině dýmají tři milíře. Opodál stojí prostá dřevěná bouda, před kterou právě usedli dva umounění muži a rozdělali oheň. Unavené letní slunce pomalu ustupuje za vrchol Pradědu a pach popela splývá s vůní pečené slaniny... Podobný obraz se jistě naskytl každému, kdo nejvyšší moravsko-slezské hory před druhou světovou válkou navštívil. Přijměte pozvání na výpravu ke starým jesenickým uhlířům, ale i za historií a charakteristickými rysy tohoto řemesla, jež stálo u počátků naší civilizace.
akce zítra
neděle29.května

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

29.05.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
neděle29.května

CHLAPI OD MILÍŘŮ. UHLÍŘSTVÍ V JESENÍKÁCH I OBECNĚ

29.05.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
akce v úterý 31. května 2022
úterý31.května

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

31.05.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
úterý31.května

CHLAPI OD MILÍŘŮ. UHLÍŘSTVÍ V JESENÍKÁCH I OBECNĚ

31.05.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
akce ve středu 01. června 2022
středa01.června

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

01.06.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
středa01.června

CHLAPI OD MILÍŘŮ. UHLÍŘSTVÍ V JESENÍKÁCH I OBECNĚ

01.06.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
akce ve čtvrtek 02. června 2022
čtvrtek02.června

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

02.06.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
čtvrtek02.června

CHLAPI OD MILÍŘŮ. UHLÍŘSTVÍ V JESENÍKÁCH I OBECNĚ

02.06.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
akce v pátek 03. června 2022
pátek03.června

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

03.06.2022 od 09:00 do 17:00 hod.
pátek03.června

CHLAPI OD MILÍŘŮ. UHLÍŘSTVÍ V JESENÍKÁCH I OBECNĚ

03.06.2022 od 09:00 do 17:00 hod.