Aktuální akce a výstavy

Aktuální akce a výstavy


Od 11. května 2021 bude Vodní tvrz přístupná veřejnosti
za dodržení přísných hygienických opatření.

Podmínkou je vstup se zakrytými dýchacími cestami,
dodržování rozestupů (alespoň 2 metry, nejde-li o členy domácnosti)
a použití dezinfekce při vstupu do vnitřních prostor.

Skupinové prohlídky o maximálním počtu 10 osob (vč. průvodce)
jsou přípustné od 1. června 2021.

 


Soupis všech pořádaných akcí v podobě měsíčního programu ve formátu PDF
naleznete v sekci KE STAŽENÍ níže.


Kalendář akcí zde.
 


Akce a výstavy ve Vodní tvrzi

Připravujeme

VELKÁ PRÁZDNINOVÁ HERNA

15. června až 5. září 2021, hlavní výstavní sál a galerie Vodní tvrze

Vlastivědné muzeum Jesenicka ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Šumperku, Muzeem a galerií v Prostějově, Pevností poznání Univerzity Palackého a Šermířským spolkem Jeseník připravilo pro malé i velké interaktivní hernu. Těšit se můžete nejen na náročné IQ hry, stolní hry či hlavolamy, ale i na nejrůznější odpočinkové aktivity. Velká prázdninová herna navazuje na Prázdninovou hernu z roku 2020, ale v tomto roce „obsadí“ celé druhé patro Vodní tvrze v Jeseníku! Nejen malí a mladí, ale všichni hraví jsou zváni!

Vstupné: 110 / 55 Kč

Ostatní akce 

POSTER KONFERENCE T-EXPEDICE 2021

18. června 2021 od 14.00 hod., Rytířský sál Vodní tvrze

Přijměte pozvání na poster konferenci nadaných žáků základních a středních škol z regionu i mimo něj. Představí Vám výsledky svého několikatýdenního bádání, které realizovali ve spolupráci s experty i svými učiteli a které zakončili týdenní badatelskou expedicí v Jeseníkách a Rychlebských horách.

Se svými výsledky vystoupí botanická, entomologická, chemická, fyzikální a programátorská sekce, a to v pátek 18. června od 14.00 hod. ve Vodní tvrzi v Jeseníku. Výsledky budou prezentovat i účastníci kurzu „Architektura 10x jinak – město za pandemie“.

MÁTE DOMA ZVÍDAVÉ DÍTĚ? ZAJÍMAJÍ VÁS PROGRAMY PRO NADANÉ ŽÁKY? PŘIJĎTE SE PODÍVAT A V PŘÍPADĚ ZÁJMU PŘIHLASTE SVÉ RATOLESTI NA PŘÍŠTÍ ROČNÍK!

Akce se koná pod záštitou Mirka Adámka, senátora parlamentu ČR, a Zdeňky Blišťanové, starostky města Jeseník.

Vstup volný

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY STŘEDOVĚKÉHO HRADU KALTENŠTEJN

18. a 19. června 2021 

Slezské zemské muzeum a Vlastivědné muzeum Jesenicka pořádají v rámci Evropských dní archeologie komentované prohlídky hradu Kaltenštejn.

Kaltenštejn byl postaven ve 13. století a v současných písemných pramenech se objevuje také pod označením „castrum Kaltensteyn".

V dnešní době je Kaltenštejn velmi zasažen nelegální činností amatérských „hledačů pokladů". V reakci na to byla zahájena realizace dlouhodobého projektu mapování a preventivní ochrana středověkých opevnění na Jesenicku. Důležitým aspektem je upozorňování veřejnosti na nutnost chránit ničené památky, které jsou nedílnou součástí našeho kulturního povědomí.

Ve dnech 18. a 19. června 2021 budou probíhat komentované prohlídky hradu s odborným výkladem a ukázkou práce archeologů a konzervátorů.

Termíny:
18. června 2021: 13.00–14.30 hodin
19. června 2021: 10.00–11.30 nebo 13.00–14.30 hodin

Na akci je nutné se přihlásit předem na e-mailovou adresu: kralovas@szm.cz, a to nejpozději do 15. června 2021. Prostřednictvím e-mailu vám budou zaslány další podrobné informace.

Každá skupina max. 30 lidí – prosíme, abyste při přihlašování uvedli termín i čas, kdy se chcete akce zúčastnit. Počítejte s omezenou kapacitou. V případě naplnění daného turnusu, nebude možno program absolvovat, bude vám nabídnut jiný termín, pokud bude k dispozici. Děkujeme za pochopení.

Těší se na vás organizátoři akce.

Poloha hradu ZDE.

Vstup volný

Akce a výstavy v kulturním domě Javorník

Vlastivědné muzeum Jesenicka se společně s Městským kulturním střediskem Javorník spolupodílí na organizaci akcí a výstav v budově SOUDU v Javorníku.

HISTORIE ŽELEZNIC NA JESENICKU

1. července až 30. září 2021, výstavní síň v budově SOUDU v Javorníku

PO - PÁ 8:00 - 16:00 hod.; SO 10:00 - 16:00 hod.

Vstupné dobrovolné

Fotografie
Aktuální akce a výstavy
Aktuální akce a výstavy
Aktuální akce a výstavy
Aktuální akce a výstavy
Ke stažení