Vánoční jarmark ve Vodní tvrzi a Zámeckém náměstí 2019

6. a 7. prosince 2019

Už podesáté se Vodní tvrz a přilehlé Zámecké náměstí rozezvučí vánočními tóny při příležitosti Vánočního jarmarku. Ten pro Vás připravili jako minulý rok Vlastivědné muzeum Jesenicka, Městská kulturní zařízení Jeseník a Šermířský spolek Jeseník. Vánoční jarmark se uskuteční ve dnech 6. a 7. prosince, přičemž v pátek se bude konat od 16:00 do 22:00 a v sobotu od 11:00 do 17:00. Těšit se můžete na tradiční doprovodné akce, kdy kromě stánkařů nabízejících rozličný sortiment budete moci potkat kováře, rezbáře, slévače a mnohé další mistry středověkých cechů. Hudební doprovod bude rovněž bohatý, vystoupí kapely místní i daleké - namátkou osvědčená Weytora, Calata, dále Florian, naši senioři z Jesenu či hudebník tisíce a jednoho stylu Ondra Kozák a další. V obou dnech pro návštěvníky bude připraveno vystoupení z dalekého Betléma (samozřejmě s živými zvířátky) a komu by snad byla zima, může navštívit vánoční výstavu s betlémy v galerii Vodní tvrze. A ve Vodní tvrzi budou jako už tradičně připraveny také workshopy a dílničky i pro ty nejmenší.

Vánoční jarmark realizují organizátoři díky podpoře Olomouckého kraje, města Jeseník, Lesů ČR, obce Bělá pod Pradědem a dalších. Všem sponzorům a podporovatelům velice děkujeme.

Vánoční jarmark ve Vodní tvrzi a Zámeckém náměstí 2019