Muzejní noc ve Vodní tvrzi

Vlastivědné muzeum Jesenicka se v roce 2019 připojí k Festivalu muzejních nocí. V sobotu 1. června 2019 od 18.00 do 23.00 hodin otevře Vodní tvrz své brány nejen návštěvníkům výstav a expozic, ale také zájemcům o vědu, hudbu i divadlo.

Vstup do všech expozic a výstav ve Vodní tvrzi s výjimkou Expozice čarodějnických procesů na Jesenicku v 17. století bude umožněn v době od 18.00 do 22.40 hod., a to za jednotné snížené vstupné (ceník vstupů viz níže).

Vlastivědné muzeum Jesenicka připravilo pro své návštěvníky bohatý kulturní program také v nádvoří a na parkánu Vodní tvrze. Nádvoří ovládnou opět po roce alchymisté z Pevnosti poznání se svou strhující science show, v níž společně zabrouzdáme do tajů fyziky, chemie i biologie. Řízené výbuchy olomouckých chemiků vystřídají libé tóny javornické hudební skupiny Darshan. Ty nejmenší diváky pak jistě zaujme veselá pohádka Kvak a Žbluňk – Dva kvamarádi v podání pražského divadla Cylindr. Stejně jako v uplynulém roce vyrostou na parkánu Vodní tvrze dílničky zručných řemeslníků, v nichž si budou moci malí i větší zájemci pod vedením Šermířského spolku Jeseník vyzkoušet celou řadu takřka zapomenutých rukodělných technik. Vstup na veškeré doprovodné akce je zdarma.

Harmonogram Muzejní noci ve Vodní tvrzi 2019

18.00 hod. hudební skupina Darshan
18.30 hod. Science show Pevnosti poznání
19.00 hod. Kvak a Žbluňk – Dva kvamarádi
20.00 hod. Science show Pevnosti poznání
20.30 hod. hudební skupina Darshan
21.00 hod. Science show Pevnosti poznání
21.30 hod. hudební skupina Darshan
22.00 hod. Science show Pevnosti poznání
22.30 hod. hudební skupina Darshan

O programu

Kvak a Žbluňk – Dva kvamarádi

Pohádka s povídáním o ročních obdobích pro nejmenší diváky. Vhodné pro děti od 3 let.
Veselé i poučné příběhy dvou žabích kamarádů Kvaka a Žbluňka.
Představení je volně inspirováno knihami Arnolda Lobela.

Divadelní soubor Cylindr

Dramatizace: Iveta Dušková
Hrají: Iveta Dušková a Petra Bílková
Fotografie: Antonín Matějovský

Délka představení: 45 min, představení nemá přestávku

Hudební skupina Darshan

Vše začalo v hospůdce na Travné u zpívání. Kapela Darshan ve složení Ivan Zelenka, Lukáš a Jaroslav Daňovi a Martina Daňová zahrají a zazpívají vlastní i převzaté písně folkové, irské i keltské.

Science show Pevnosti poznání

Chemikové z Pevnosti poznání Vám představí několik základních plynů a ukáží Vám jejich zajímavé vlastnosti. Vyzkoušejte si, zda vydržíte dotyk kapalného dusíku o teplotě -196 °C nebo si nechejte zapálit plyn přímo na ruce. Jste na to dostatečně odvážní? Tak si tuto show rozhodně nenechte ujít!

Ceník vstupného do jednotlivých expozic a výstav

platný v době konání Muzejní noci 1. června 2019 od 18.00 do 23.00 hod.

Historie a archeologie Jesenicka 25 Kč
Fauna a flora Jesenicka 25 Kč